Pozitif Mühendislik Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. - Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Teknik Destek

Teknik destek, fizibilite öncesi başlayıp proje teslimi sonrasında da devam eden bir süreçtir. Teknik destek kapsamında, müşteriye projeye ilişkin, elektrik, mekanik, hidrolik-pnömatik yazılım iyileştirmeleri ve elektrik otomasyon sistemi servis hizmeti sunulur.

Devamı

Yazılım

Detaylı elektrik projeleri hazırlanırken, yazılım için gerekli donanım alt yapısı belirlenir. Proses işletme mühendisinin ve/veya son kullanıcının talepleri doğrultusunda oluşturulan algoritmalara uygun şekilde, PLC ve SCADA uygulama yazılımları geliştirilir. PLC uygulamalarında Siemens Tia-Portal, SCADA uygulamalarında WinCC ve WinTr kullanılmaktadır.

Devamı

Proje Mühendislik

Proje ve mühendislik çalışmaları öncelikli ve ana hizmet alanımızdır. Uzmanlık alanımız olan aşağıdaki sektörlerde uzun yılların vermiş olduğu deneyim ve birikimle yenilikçi mühendislik çözümleri sunmaktayız.

• Demir - Çelik,
• Endüstriyel Atık Su ve Temiz Su Arıtma,
• Makina İmalat,
• Otomotiv,
• Gıda,
• Kauçuk,
• Çimento,
• Ağaç İşleme,
• Cam Sanayi.

Müşteri talepleri doğrultusunda hazırladığımız elektrik otomasyon projelerinin, yeni teknolojiyi kullanan, yenilikçi ve uzun ömürlü sanat çözümleri olmasına özen göstermekteyiz. Elektrik otomasyon projelerini, uluslararası standartlara uygun bir şekilde, E-PLAN ile hazırlamaktayız.

Devamı

Pano İmalatı

Sistem çözümü yapılmış ve detaylı imalat resimleri hazırlanmış olan, güç dağıtım, motor kontrol ve PLC panolarının ekipmanları tedarik edilerek montajları yapılır. Montajlanan bitmiş panolar, soğuk testlerin ardından enerjilendirilir, sıcak testlere tabi tutulur, gerekiyorsa uygulama yazılımları yüklenir ve nihai montaj yerine sevk edilir.

Devamı

İşletmeye Alma

İmalatı yapılan güç ve otomasyon panolarının saha kablolama işleri yapılır. Son kullanıcı yerinde panolara enerji verilir ve yüklü testler yapılır. Aynı zamanda, geliştirilen uygulama yazılımları, proses üzerinde test edilerek sistem işletmeye alınır. Yazılım ve donanımda, prosesin ihtiyacı olan iyileştirmeler yapılarak, sistem nihai kullanıcıya teslim edilir. Sistem teslimiyle birlikte, elektrik devre resimleri ve yazılım kodlarından oluşan proje klasörü müşteriye teslim edilir. Devreye alma sürecinde ve sonrasında elektrik otomasyon sistemine ilişkin personel eğitimi verilir.

Devamı

Tema Düzenle

Tema Renk

Sayfa Stili

Arka Plan Resmi